Notodden bluesfestival 2.-5. august 2012
LO-leder Roar Flåthen åpnet torsdag årets bluesfestival på Notodden. Industri Energi er tilstede på LO-standen og har i år sponset avslutningskonserten med Mikael Wiehe sammen med LO og flere andre forbund.
Bluesfestivalen på Notodden arrangeres for 25. gang. Industri Energi og LO er også i år på plass for å møte bluesentusiaster med stands og egne aktiviteter.
- Vi ønsker å synliggjøre LO og verve medlemmer, sier Espen Løken, administrasjonssjef i Industri Energi. Han er tilstede på LO-standen sammen med områdeansvarlig for organisasjonsavdelingen, Asle Reime.
Tidligere i år ble det igangsatt kronerulling i LO-miljøet for å sponse bluesfestivalen. 15 forbund og nær 30 lokale fagforeninger har bidratt med 503.000 kroner. Det gjør LO til årets hovedsponsor og pengene går til stands, aktiviteter og en gratiskonsert.
Årets avslutningskonsert er gratisarrangementet med Mikael Wiehe og Damer i blues, på Hovigs hangar. Konserten inngår som del av konserten "Somliga går med trasiga skor" og er kommet i stand i samarbeid med LO og store deler av norsk fagbevegelse.
- Det er blitt dyrt å reise på festival, men med fagbevegelsen på laget får vi muligheten til å sette opp gratiskonserter. I fjor og i år sikret vi at absolutt alle som ønsker det kan gå på festival. Det er et fantastisk flott samarbeid, som folkeliggjør festivalen, sier Jostein Forsberg, kunstnerisk ansvarlig i Notodden Blues Festival.
 |
| Espen Løken og Asle Reime vil verve bluesentusiaster og synliggjøre fagbevegelsen under årets bluesfestival på Notodden. |
Publisert av: Christine M. Christensen | Sist oppdatert: 02.08.2012 kl 22:33 | Opprettet: 02.08.2012