Industri Energi

Sterkere sammen: 56000 medlemmer og 3000 tillitsvalgte

Nyheter

DSC_7541
24. september 2020

Hovedoppgjøret 2020: Enighet i forhandlingene på flyteriggavtalen

Industri Energi og Norges Rederiforbund (NR) kom natt til torsdag til enighet i flyteriggoppgjøret. – Vi er fornøyd med å komme i havn med et rimelig godt resultat uten å måtte gå i mekling, sier forbundsleder Frode Alfheim i Industri Energi.

Logo
23. september 2020

The branches and companies must coordinate and ensure that offshore workers have a situation in which it is possible to live

-Many employees who work on the Norwegian shelf are in a completely unreasonable and unsustainable situation, where some live almost continuously in quarantine, says deputy leader Lill-Heidi Bakkerud in Industri Energi.

Credit-Roar_Lindefjeld_and_Bo_B._Randulff_-Copyright-EquinorEquinor-DJI_0005-Edit.jpg-1876602
23. september 2020

Industri Energi varsler plassfratredelse for 168 medlemmer på sokkelen

Industri Energi er innkalt til mekling hos Riksmekleren i Stavanger 28-29. september. Hvis det ikke blir enighet i meklingen blir det streik på sokkelen.

Lill Heidi Bakkerud.
23. september 2020

Bransjen og selskapene må koordinere seg og sørge for at offshorearbeidere får en situasjon det er mulig å leve i

-Mange arbeidstakere som jobber på norsk sokkel står i en helt urimelig og uholdbar situasjon, der enkelte lever nærmest kontinuerlig i karantene, sier nestleder Lill-Heidi Bakkerud i Industri Energi.

DSC_7469
22. september 2020

Negotiations on the mobile rig agreement has begun

Negotiations between Industri Energi and the Norwegian Shipowners' Association began on Tuesday afternoon in Oslo. - We expect a general wage rise and several important adjustments in the mobile rig agreement, says union leader Frode Alfheim in Industri Energi.

DSC_7453web
22. september 2020

Hovedoppgjøret 2020: Forhandlingene på flyteriggavtalen er i gang

Forhandlingene mellom Industri Energi og Norges Rederiforbund startet tirsdag ettermiddag i Oslo. –Vi forventer et generelt lønnstillegg og flere viktige justeringer i flyteriggavtalen, sier forbundsleder Frode Alfheim i Industri Energi.

Norcem Brevik
21. september 2020

-En stor dag for våre medlemmer i Norcem, men regjeringen burde gått for to CCS-anlegg

Regjeringen opplyste mandag at den vil realisere fangst og lagring av CO₂ ved Norcems sementfabrikk i Brevik. – En stor dag for våre medlemmer ved Norcem, men det faglig riktige ville vært å gå for begge anleggene, det ville gitt et mye sterkere prosjekt, sier forbundsleder Frode Alfheim i Industri Energi.

Melut-OfD-July-2020
18. september 2020

Lokalbefolkningen tvang fram samfunnsansvar fra oljeindustrien i Sør-Sudan

Lokalbefolkningen i Melut i Sør-Sudan har, sammen med lokale grasrotorganisasjoner, tvunget oljeselskaper til å bidra til lokal utvikling. –Det er gledelig å se at man gjennom fredelig dialog klarer å legge press på selskapene slik at mer verdiskaping blir igjen lokalt, sier internasjonal rådgiver i Industri Energi, Amalie Hilde Tofte.

Egil Andre Aas.jpg (large)
14. september 2020

Hovedoppgjøret 2020: Brudd i statsoppgjøret

LO Stat, YS Stat, Unio og Akademikerne brøt mandag ettermiddag forhandlingene i hovedoppgjøret i staten. Oppgjøret havner nå på Riksmeklerens bord. Industri Energi har i overkant av 80 medlemmer i staten.

Lill Heidi Bakkerud, nestleder i Industri Energi. Foto AEH
8. september 2020

Hovedoppgjøret 2020: Brudd i sokkelforhandlingene

Industri Energi har brutt sokkelforhandlingene med Norsk olje og gass. – Arbeidsgiverne viser ingen vilje til å imøtekomme verken tekniske eller økonomiske krav. Vi ser oss derfor nødt til å bryte forhandlingene, sier nestleder i Industri Energi, Lill-Heidi Bakkerud.

FB_logo_bilde
8. september 2020

Sjekk og oppdater din kontaktinformasjon på Min Side

Som en del av gjennomføringen av forhandlingene er det viktig for oss å kunne dele informasjon med våre medlemmer. For at vi skal holde deg oppdatert på utviklingen i forhandlingene om din lønn og dine arbeidsvilkår, trenger vi at du oppdaterer din kontaktinformasjon.

1 2 3 75